Помста росіян у Вовчанську обернулась катастрофою, – ЗМІ

Читать на русском
Помста росіян у Вовчанську обернулась катастрофою, – ЗМІ
Помста росіян у Вовчанську обернулась катастрофою, – ЗМІ

Російські окупанти через втрати техніки були змушені звернутися до застарілого арсеналу. Тепер перед ворожою піхотою постало питання — підірватися всередині машини чи стати жертвою атак БПЛА ззовні.

17 російських броньованих тягачів з понад 100 піхотинцями вирушили на штурм у Вовчанську. Всі вони поповнили втрати РФ.

Деталями поділилися у Forbes.

0:02 Vovchansk aggregate Plant
50.291467, 36.940182 destr. MT-LB with infantry@UAControlMap @GeoConfirmed https://t.co/4m7rbrIUoP
reference:https://t.co/JJOiUqOZMM (0:57) https://t.co/aesuaoWLMP pic.twitter.com/jgqMdhHGMb

— imi (m) (@moklasen) 30 вересня 2024

Через тиждень після звільнення та зачистки Вовчанського агрегатного заводу в Харківській області ворог прагнув помсти.

"Це закінчилося катастрофою для росіян", — наголосили в виданні.

Атакуючи 30 будівель підприємства, 17 тягачів МТ-ЛБ, три танки та численна піхота "врізались у стіну української вогневої потужності". Зокрема, 57-ма ОМСБр застосувала проти окупантів БПЛА з гранатами.

"Коли дим розсіявся, 16 МТ-ЛБ і танк лежали розбитими. Навколо були буквально купи мертвих і понівечених росіян", — описали у ЗМІ.

Російські бійці вступили в бій на 13-тонних МТ-ЛБ, приблизно по 10 осіб у машину. Вони, ймовірно, сподівалися, що міни є небезпечнішими за дрони. Це припущення не було абсолютно безпідставним, адже застаріла техніка з тонкою бронею горить від вибухів мін знизу. Проте шкоду від безпілотників ворог недооцінив.

"Українці безперервно вдосконалюють свої боєприпаси для безпілотників, додаючи більш чутливі запали та потужніші вибухові снаряди. Отже, піхота, яка наближалася до хімічного заводу, могла бути досить убезпеченою від мін, але була катастрофічно вразливою для безпілотників", — пояснили в виданні.

ЗС РФ дістають зі складів усе більше МТ-ЛБ зразка 1970-х років, щоб замінити втрачені новішими та важчими БМП. Однак піхота, яка повинна переміщатися на цій техніці, стикається з непростим вибором. Росіяни можуть їхати всередині, але тоді ризикують підірватися на міні, або ж зверху, ставши легкою мішенню для БПЛА.

Сили оборони також змушені відновлювати МТ-ЛБ, щоб замінити втрачену техніку. Проте вони переважно знаходяться в обороні, а не атакують, тому захисники можуть залишити машину та окопатись. Окупанти ж часто не мають інших варіантів, крім як виїхати на своїх "смертоносних пастках" та спробувати перетнути сіру зону, щоб дістатися до українських позицій.

Дата і час 02 жовтня 2024 г., 15:26     Переглядів Переглядів: 1820