АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
МОВАЯЗЫКLANG
Киев: 19°C
Харьков: 18°C
Днепр: 21°C
Одесса: 20°C
Чернигов: 17°C
Сумы: 18°C
Львов: 10°C
Ужгород: 11°C
Луцк: 12°C
Ровно: 12°C

Після революції Вірменія докладає зусиль, аби зламати стару систему

Читати українською
Після революції Вірменія докладає зусиль, аби зламати стару систему
Після революції Вірменія докладає зусиль, аби зламати стару систему

Трохи про те, що відбувається у Вірменії, пише у своєму блозі на "Новому часі" підприємець Ваче Давтян. Треба сказати, що дуже цікаві події.

За 10 днів перебування в країні я поспілкувався з великою кількістю людей по той і цей бік барикад – із колишнім міністром, співробітником МВС, політологом, із людьми, наближеними до влади.

Хоча рано ще робити висновки, але багато що обнадіює. Ось кілька фактів із "перших вуст" із моїми невеликими коментарями (не ручаюся за 100% достовірності, але факти точні):

– В уряд призначені люди, ніяк не пов’язані з минулою владою. Не всі з них професіонали, але всі пройшли за критеріями "довіра" і "чесність".

– За два-три місяці сталася серйозна чистка МВС, податкової та інших гілок влади.

– Податкова запустила багато резонансних справ. При цьому головний податківець, зовні дуже приємна людина, постійно комунікує через ЗМІ та заспокоює бізнес: "ми не збираємося тероризувати вас, а розчищаємо поле від корупції та монополізму". Реальний факт – 10 "мафіозних" сімей Вірменії контролюють 60-70% економіки.

– Прем’єр-міністр Пашинян зовсім не проросійський, але поки змушений грати в гру "ми друзі навіки". Іншого варіанта за нинішньої геополітичної та економічної стуації поки немає.

– Йдуть арешти дуже серйозних осіб у державі. Найрезонансніший і перший подібний випадок на постсовєтському просторі – арешт другого президента Вірменії Роберта Кочаряна. Він є найненависнішою у країні людиною. Такий собі вірменський Янукович, який, за різними оцінками, накрав від $2 до $7 млрд. (Для інформації – ВВП Вірменії становить $11,5 млрд). Поки його звинувачують в розгоні протестів 2008 року, вбивстві десятків людей і в конституційному перевороті.

– Аналогічне звинувачення пред’явлене колишньому заступникові міністра оборони, нині генеральному секретареві ОДКБ Юрію Хачатурову (ОДКБ, або Організація Договору про колективну безпеку – це військовий союз, створений Путіним у рамках Євразійського союзу на противагу НАТО).

Є мінімум два фактори, що дозволяють Вірменії швидко ламати стару систему: 1) Пашинян і його команда ніяк і нічим не пов’язані зі старою владою, і 2) правова система дозволяє швидко звільняти чиновників.

Але є щонайменше три негативні фактори проти:

1) Старе мислення – 90% людей орієнтовані на цінності виживання й, відповідно, на матеріальні чинники (гроші, влада, слава). Це і є основа корупції, монополізму й кумівства. Тому є великі ризики відтворення старої корупційної системи, особливо на місцях.

2) Складна геополітична ситуація, колосальна військова й економічна залежність від Росії;

3) Стару систему зруйнувати легко, а ось побудувати нову швидко не вийде. Що й викличе розчарування у значної частини суспільства.

Кремлю дуже зручно мати в союзниках автократичні країни, які загрузли в корупції та беззаконні. Те, що відбувається у Вірменії, їм ідеологічно чуже й майже повністю нагадує шлях Грузії та України. Тому в найближчому майбутньому варто очікувати активної протидії Росії, починаючи від економічного тиску до провокування військового конфлікту в регіоні.

Все ж хочеться вірити, що в нової влади вийде хоча б половина задуманого. Адже тоді через кілька років Україна отримає нового союзника в своєму русі на Захід.


Теги: УкраїнаРосіяПашинян НиколАрменияВаче Давтян

Дата и время 30 июля 2018 г., 20:40     Просмотров Просмотров: 1552
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus

’‚Ћђ€ §‘’Ћђ§ћ з Ђ‡Ћ‚ЋЊ

loading...
Загрузка...

Наши опросы

Когда, по-вашему, возможно окончание войны в Украине?








Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.423647