АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
МОВАЯЗЫКLANG
Киев: 22°C
Харьков: 23°C
Днепр: 24°C
Одесса: 23°C
Чернигов: 21°C
Сумы: 22°C
Львов: 12°C
Ужгород: 13°C
Луцк: 12°C
Ровно: 14°C

На субсидії посадили половину України

Читати українською
На субсидії посадили половину України
На субсидії посадили половину України

З масовим зростанням тарифів практично на все, малозабезпеченими дуже швидко стане все населення України. Власне, щоб зуміти сплатити бодай частину необхідного, чиновницький апарат таки дещо потішив людей, спростивши систему надання субсидій. Мовляв, це компенсує підвищення тарифів. Краще б, звісно, зарплати і пенсії підняли були адекватними, а не опускати людей на межу виживання.

Віднині для призначення житлової субсидії необхідно оформити лише два документи – заяву та декларацію спрощеної форми на двох аркушах. Будь-які інші довідки, в тому числі і про доходи, більше не потрібні.

- У квітні та жовтні, тобто одночасно з рахунком для оплати за комуналку, кожне домогосподарство отримає ці спрощені бланки заяв, — розповідає начальник управління праці та соціального захисту населення Садгірської районної в місті Чернівці ради Валентина Федорова. — Самі ж бланки має виготовити Чернівцігаз та Чернівціобленерго.

Однак у Чернівцях чимало підприємств не те що населення безоплатними бланками, себе елементарними речами забезпечити не можуть. Тому яким чином ці бланки потраплять до людей – наразі невідомо. Але поживемо – побачимо.

За словами В. Федорової, віднині субсидії призначатимуть лише на основі доходу сім`ї. Крім цього, скасують частину обмежень щодо майнового стану осіб, а субсидії надаватимуть одразу на рік, а не лише на опалювальний період. Після закінчення цього терміну подавати знову документи для отримання допомоги не потрібно – органи соцзахисту автоматично здійснять розрахунок субсидії на наступний період (якщо не відбудеться змін з доходами чи майном).

Субсидію мають призначити одному із членів домогосподарства, котрий зареєстрований у житловому приміщенні та має особовий рахунок на оплату послуг ЖКГ. Право на допомогу держави мають домогосподарства, витрати на оплату послуг ЖГК яких перевищують розмір обов`язкового платежу.

Аби отримати субсидію, людині потрібно звернутись в управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації. Документи (два бланки) можна надіслати поштою. При цьому перевіряти на достовірність всі дані органи соцзахисту будуть вже після призначення субсидії, шляхом запитів до Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду чи організацій, котрі надають послуги ЖКГ. Якщо декларант подав неправдиву інформацію, то наступного місяця його зобов`яжуть відшкодувати надану субсидію у подвійному розмірі.

У разі зміни будь-яких обставин, людина, котра отримує субсидію, повинна упродовж місяця повідомити про це органи соцзахисту. Однак і в цьому нововведенні криється проблема. Яким чином органи соцзахисту зможуть перевірити усіх своїх клієнтів? Та й шпарина для хабарників утворюється. Аби полегшити завдання працівникам соціального захисту, в Україні планують створити Єдиний реєстр пільговиків, в якому відображатимуть фінансове становище громадян. Звучить це досить дико, але у Мінсоцполітики стверджують, що саме він дозволить не надавати довідки про доходи до органів соцзахисту. Ці заходи сьогодні радше схожі на черговий популізм, аби хоч якось пояснити людям цілу низку прогалин у змінах, що катастрофічно позначаться на добробуті громадян.

dengiua.com


Теги: Субсидия

Дата и время 09 марта 2015 г., 17:41     Просмотров Просмотров: 3288
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus

’‚Ћђ€ §‘’Ћђ§ћ з Ђ‡Ћ‚ЋЊ

loading...
Загрузка...

Наши опросы

Когда, по-вашему, возможно окончание войны в Украине?








Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.082741