АНТИКОР — національний антикорупційний портал
МОВАЯЗЫКLANG
Київ: 15°C
Харків: 14°C
Дніпро: 16°C
Одеса: 19°C
Чернігів: 14°C
Суми: 14°C
Львів: 13°C
Ужгород: 14°C
Луцьк: 15°C
Рівне: 15°C

Україна відзначає День Державного Прапора

Читать на русскомRead in English
Україна відзначає День Державного Прапора
Україна відзначає День Державного Прапора

У п’ятницю, 23 серпня, в Україні відзначають День Державного Прапора.

Свято встановлене «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України» згідно з Указом Президента від 23 серпня 2004 року. У 2009 році було внесено зміни до цього указу й засновано щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

Синьо-жовті кольори на прапорі мають щонайменше тисячолітню історію і сягають часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства. Під час хвилі європейських революцій 1848 року, названої «Весна народів», синьо-жовтий стяг утвердився вже як прапор українського народу. Тоді, у червні 1848-го, таке знамено вперше підняли над ратушею у Львові. Утвердження ж синьо-жовтого прапора як державного відбулося із проголошенням Української Народної Республіки (УНР). Потім в історії України був період червоного «серпасто-молоткастого», а за синьо-жовтий ув’язнювали.

У новітні часи національний синьо-жовтий прапор уперше офіційно замайорів на ратуші міста Стрий 14 березня 1990 року. У Києві прапор було піднято над міською мерією пізніше – 24 липня 1990 року.

23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійну залу Верховної Ради, а вже 4 вересня його урочисто підняли над будівлею парламенту.

Після початку російської агресії синьо-жовтий прапор став символом боротьби та спротиву загарбникам.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук у привітанні з Днем Державного Прапора наголосив, що синьо-жовтий прапор є символом незламності України, його знає та шанує весь світ.

"Сьогодні ми відзначаємо День Державного Прапора України! Українського Прапора, який знає та шанує весь світ! Яким пишаються всі українці й українки! Який на броні наших славетних воїнів, що мужньо й героїчно захищають нашу незалежність! І наш Прапор обовʼязково повернеться у кожен куточок нашої суверенної землі! І майорітимуть саме синьо-жовті кольори!", – написав спікер у фейсбуці.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль привітав українців з Днем Державного Прапора і наголосив, що він неодмінно замайорить над усією Україною.

"Синій і жовтий. Кольори, що уособлюють сміливість та героїзм українського народу в боротьбі за свободу й незалежність. У кожному куточку світу український стяг нагадує про подвиг українців. І він неодмінно замайорить над усією нашою державою", – зазначив очільник уряду.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський привітав українців з Днем Державного Прапора. 

На сторінці головнокомандувача у фейсбуці йдеться, що державний прапор "могутній – на броні українських танків. Рідний – на пікселі наших воїнів. Безпощадний – на крилі бойового літака".

Сирський наголосив, що прапор – "символ свободи над звільненою землею і вогонь помсти на щиті полеглого побратима", а також прапор – "символ нашої Перемоги".

Міністр оборони Рустем Умєров у фейсбуці заявив, що Державний Прапор України – це символ нескореності, героїзму та боротьби за незалежність.

"Коли наші воїни звільняють українські міста й села, саме синьо-жовтий стяг майорить над ними. Він нагадує світу про готовність українського народу битися за кожен метр своєї землі", – підкреслив Умєров.

За словами очільника Міноборони, "наш прапор – це наша сила. Він – джерело волі та незламності для кожного воїна, який несе його під серцем і йде вперед до перемоги. Незалежно від того – це спортивні арени олімпіад чи поле бою".


Теги: СырскийСырский АлександрШмыгальШмыгаль ДенисУмеров РустэмУмеров РустемСтефанчук РусланУНРУкраїнаУкраинаДень Прапору

Дата і час 23 серпня 2024 г., 09:41     Переглядів Переглядів: 1565
Коментарі Коментарі: 0


Коментарі:

comments powered by Disqus

’‚Ћђ€ §‘’Ћђ§ћ з Ђ‡Ћ‚ЋЊ

loading...
Загрузка...

Наші опитування

Коли, на вашу думку, можливе закінчення війни в Україні?








Показати результати опитування
Показати всі опитування на сайті
0.198127