Вперше з 2022 року: Україна почала повертати борги воєнного часу

Вперше з 2022 року: Україна почала повертати борги воєнного часу
У понеділок, 9 червня, Україна повинна здійснити перший платіж щодо погашення кредитної лінії Rapid Financing Instrument (RFI) від Міжнародного валютного фонду (МВФ) у розмірі 171 мільйон доларів. Це перший випадок виплати зовнішнього боргу, узятого після повномасштабного вторгнення 2022 року.
Про це повідомив Forbes. У публікації зазначили, що в рамках програми екстреного фінансування RFI 2022 року Україна отримала 2,67 мільярда доларів у вигляді двох траншів.
"Погашення починається сьогодні і триватиме до жовтня 2027 року. Виплати проходитимуть через 16 траншів, рівномірно розподілених у часі. Сьогоднішній перший транш, відповідно, становить погашення 6% заборгованості", — уточнили у повідомленні.
Експерти уточнили, що загалом у 2025 році Україна має сплатити МВФ 3 мільярди доларів, з яких 2,3 мільярда доларів припадає на погашення основної суми боргу, а ще 0,7 мільярда доларів — на відсоткові виплати.
На цей момент із початку 2025 року вже погашено 1,3 мільярда доларів основної суми боргу та майже 0,4 мільярда доларів відсоткових виплат.
Водночас із початку 2025 року Україна отримала від МВФ один транш у рамках кредитної програми EFF в обсязі 0,4 мільярда доларів. До кінця 2025 року очікується надходження ще трьох траншів загальною сумою у 2 мільярди доларів.
Експерти називають це важливою подією, оскільки Україна вперше з 2022 року починає повертати борги, нагромаджені в період війни. Це свідчить про відновлення фінансових зобов’язань України та демонструє готовність до стабілізації економіки, що є важливою частиною шляху до відновлення.
Відомо, що в період війни Україна накопичила значні борги через фінансові потреби для підтримки зусиль на фронті, а також через зменшення доходів. Повернення боргів — це не лише фінансовий обов’язок, а й сигнал відновлення економічної стабільності та довіри інвесторів.
Повернення боргів може вплинути на курс гривні та загальну макроекономічну ситуацію в Україні. Це також може бути важливо для відновлення інвестицій і кредитування, що є ключовим фактором для відновлення країни.
Теги: БоргиДолгиМеждународный валютный фондМВФКредитиУкраїнаУкраина



Коментарі:
comments powered by Disqus
Загрузка...
Наші опитування
Показати результати опитування
Показати всі опитування на сайті